Кошик:Loading...
+38‎‎-050-948-94-80

Пневматичні будівельні конструкції (повітронаповнювані/ повітроопорні споруди)

Пневматичні будівельні конструкції (повітронаповнювані/ повітроопорні споруди)

Повітронаповнювані (повітроопорні) конструкції - різновид пневматичної будівельної конструкції - тентова конструкція сферичної форми, не має каркаса. Для підтримки форми приміщення використовують надлишковий тиск повітря (330-380 Па), яке "надуває" матеріал і підтримує його в такому стані.

Повітроопорна конструкція складається з таких елементів:

 • купол;
 • вентиляційно-опалювальна установка;
 • аварійна вентиляційна установка;
 • освітлювальне обладнання;
 • система доступу;
 • анкерний контур.

Купол - це зовнішня оболонка конструкції, яка виготовляється з пожежостійкої тканини, полівінілхлориду (ПВХ). Тканина має особливу формулу плетіння, завдяки цьому - витримує сильний тиск повітря всередині конструкції. Для уникнення руйнування структури тканини - покривається спеціальним лаком, який не піддається впливу вологи та сонячних променів, а хімічний склад не дає можливості прижитися мікроорганізмам.

Пневматичні будівельні конструкції (повітронаповнювані/ повітроопорні споруди)

Вентиляційно-опалювальна установка призначена для подачі та підтримки необхідного рівня повітря всередині купола повітроопорної конструкції. При цьому, вентиляційно-опалювальне обладнання має додаткові режими регулювання температури та тиску повітря, які встановлюються за бажанням або вимогою відвідувачів. Залежно від конструкції та місця її розташування, можливе використання газу, електроенергії, дизельного палива або гарячої води, як джерело енергії.

Аварійно-вентиляційна установка - резервне обладнання, яке підтримує тиск в куполі, працює на основі дизельного генератора та автоматично вмикається у разі відключення електроенергії, коли основне обладнання виходить з ладу.

Пневматичні будівельні конструкції (повітронаповнювані/ повітроопорні споруди)

Система доступу - отвори призначені для входу і виходу людей, а також заїзду та виїзду техніки, перешкоджають витоку повітря з купола. Система доступу включає шлюзовий вхід і аварійні виходи. Шлюзовий вхід ділиться на два види - осьовий і тамбурний.

Для комфортної гри пневматична будівельна конструкція передбачає кріплення для освітлювального обладнання. Світильники мають протиударний корпус, який захищає прожектор від пошкоджень. Залежно від цільового призначення конструкції, освітлювальні прилади встановлюються відповідно до затвердженого проєктного плану та побажань замовника.

Пневматичні будівельні конструкції (повітронаповнювані/ повітроопорні споруди)

Анкерний контур - спеціальне кріплення, яке служить фундаментом для повітронаповнюваної конструкції. Найпоширенішими є - анкерні труби, стрічковий фундамент і т.д.

Пневматичні будівельні конструкції мають дуже широку сферу застосування, як спортивну, так і промислову. У спорті, найчастіше, застосовують для зведення спортивних майданчиків (футбольних та міні футбольних полів, баскетбольних, волейбольних, бадмінтонних, тенісних), манежів, басейнів, льодових ковзанок, ігрових майданчиків. У промисловій сфері конструкція встановлюється для ярмарків, картингу, автопаркінгів, складів, місць відпочинку, торгових залів, будівель для будь-якого роду громадських заходів та інших потреб.

Пневматичні будівельні конструкції (повітронаповнювані/ повітроопорні споруди)

Переваги пневматичних будівельних конструкцій (повітроопорних споруд):

 • багаторазове і багатоцільове використання повітроопорної конструкції;
 • низька вартість конструкції та швидкість споруди, в порівнянні з будівлями з цегли, дерева або бетону;
 • можливість транспортування готової конструкції на інше місце, а також зняття на літній сезон;
 • простота монтажу і демонтажу споруди: встановлену повітроопорну конструкцію, власник, за допомогою невеликої бригади помічників, може самостійно перемістити;
 • забезпечує максимум вільної та корисної площі;
 • конструкція складається з вогнестійкого матеріалу, що перешкоджає пожежам, матеріал може тільки плавитися за умови впливу прямого полум'я при високій температурі, а також надлишковий тиск не дозволяє диму і вогню поширитися усередині конструкції;
 • при найменшому порушенні, яке сприяє падінню тиску, датчик подасть негайний сигнал тривоги;
 • в разі знеструмлення повітроопорної будівлі спрацює автоматична резервна аварійна система подачі повітря, система комплектується з кожною спорудою;
 • температурний режим всередині повітроопорної конструкції виставляється згідно з заданими параметрами, в холодну пору року автоматизована система контролю температурного режиму мінімізує частоту включення електронагрівачів, що значно заощаджує кошти;
 • застосування спеціального лаку на поверхні купола створює ковзну поверхню, яка не дає снігу залишатися на поверхні споруди;
 • поверхню купола можна брендувати або прикріплювати рекламні банери та плакати;
 • внутрішня частина купола не збирає конденсат;
 • стійкість до актів вандалізму.

Пневматичні будівельні конструкції (повітронаповнювані/ повітроопорні споруди)

Виготовлення пневматичних будівельних конструкцій (повітронаповнюваних/ повітроопорних споруд) в більшості випадків виконується за індивідуальними розмірами. Для прорахунку вартості, уточнення термінів виготовлення, умов монтажу спортивного обладнання та доставки по містах України звертайтеся до менеджерів компанії.

Фото повітроопорних конструкцій компанії "Спорт Світ" можна подивитися в розділі Галерея.

Поділися з друзями: