Кошик:Loading...
+38‎‎-050-948-94-80

Освітлення

Освітлення спортивного майданчику

Освітлення - невіддільна частина будь-якої спортивної споруди. Будь-який спортивний об'єкт: футбольне поле, шкільний стадіон, волейбольний, бадмінтонний, баскетбольний майданчики, тенісний корт або дитячий ігровий комплекс вимагають якісного і комфортного для гри освітлення. Крім використання професійного освітлювального обладнання, важливим фактором є ще і розташування приладів, яке суттєво впливає на якість гри та комфорт відвідувачів.

Компанія "Спорт Світ" пропонує повний комплекс послуг з проєктування освітлення спортивних споруд будь-якого типу і складності. Ми пропонуємо тільки перевірене освітлювальне обладнання: світильники та прожектори компанії Philips, а також енергозберігаючі світлодіодні прожектори.

Освітлення спортивного майданчику

Освітлення спортивних майданчиків повинно здійснюватися відповідно до встановлених вимог і нормативних документів, які прописані в Європейському стандарті EN 12193:1999. В даному документі визначені параметри освітлення для проєктування і контролю встановлення спортивного освітлення, таких як: освітленість, рівномірність освітлення, сліпуча дія і колірні властивості джерел світла. Стандарт містить перелік основних вимог:

  • Освітлення ігрових закритих і відкритих майданчиків для різних видів спорту та багатоцільових спортивних споруд;
  • Освітлення глядацьких трибун;
  • Освітлення безпеки;
  • Аварійне освітлення для продовження спортивного заходу;
  • Обмеження сліпучої дії;
  • Колір і властивості відбивання поверхонь.

Освітлення спортивного майданчику

Тенісисти зазвичай дивляться вздовж ігрового майданчика, але часто їх погляд спрямований значно вище лінії горизонту, аж до положення прямо над гравцем (при виконанні подачі, прийомі "свічок"), що не дозволяє розміщувати світильники та прожектори для освітлення тенісного корту над ігровим майданчиком. Глядачі зазвичай розташовуються уздовж бічних сторін майданчика, а м'яч при грі швидко переміщається перед їх очима в основному перпендикулярно напрямку лінії зору, тому спостереження за м'ячем весь час відбувається на тлі предметів з різною яскравістю (майданчику, трибун, огорож і т.д.). Складні умови зорової роботи гравців і глядачів вимагають підвищених рівнів освітленості тенісних кортів.

Оптимальним варіантом розташування освітлення на тенісному корті є верхньо-бічне, яке створює високий контраст м'яча з фоном і чинить найменш сліпучу дію на гравців. Прожектори розташовуються на опорах висотою 9-12 м, встановлених уздовж довгих сторін корту, з напрямком світла, в основному, поперек поздовжньої осі тенісного корту.

Освітлення спортивного майданчику

Установка верхньо-бічного спортивного освітлення може бути також виконана за допомогою підвісних спортивних світильників і прожекторів, що вмонтовуються на тросах, натягнутих між опорами, які встановлюються за межами тенісного корту. Освітлювальне обладнання повинно розташовуватися уздовж бічних ліній майданчика і мати нахил в сторону її поздовжньої осі. Доцільно в цьому випадку застосування прожекторів - кососвітло.

Крім мінімальної освітленості при проєктуванні освітлення спортивного майданчика необхідно стежити за його рівномірністю. Якщо гра передбачає телевізійну трансляцію, то вимоги щодо освітлення встановлюються значно вище середнього.

Освітлення спортивного майданчику

При освітленні футбольних стадіонів застосовуються щоглові, лінійні або змішані системи.
Щоглові системи знайшли широке використання у варіанті 4-х опор, встановлених по кутах поля. Вимоги до освітлення можуть бути реалізовані за допомогою установки високих щогл. Залежно від місця розташування їх висота може досягати 80 м і більше, для обмеження сліпучої дії прожекторів. Щоглова система із 4-х опор застосовується в поєднанні з групами прожекторів, встановлених на козирках, опорах або інших будівельних елементах, які служать для поліпшення якісних показників освітлення футбольного поля.

Застосування більшої кількості прожекторних щогл (6-8 і більше освітлювальних опор) спрощує завдання отримання регламентованих показників освітлення, однак збільшує вартість освітлення футбольного стадіону. Такий спосіб використовується при освітленні невеликих спортмайданчиків, де висота щогл невелика.

Освітлення спортивного майданчику

Лінійні системи футбольного освітлення передбачають установку прожекторів вздовж довгих сторін поля на козирку над трибунами, або на спеціально передбачених для цього конструкціях. Суцільна або яка складається з окремих груп лінія прожекторів дозволяє забезпечити потрібні зорові умови та відповідати вимогам телебачення. Глибина тіней при цій системі також зменшується. Обмежувальною є умова розміщення прожекторів, при якому низький рівень сліпучої дії.

При проєктуванні кожної з цих систем футбольного освітлення необхідно уникати утворення на полі тіней від козирків трибун. Слід також передбачити світлове огородження прожекторних щогл.

Освітлення спортивного майданчику

Фахівці компанії "Спорт Світ", керуючись міжнародними вимогами до освітлення спортивних споруд і використовуючи якісне, перевірене і дозволене для застосування на спортивних спорудах освітлювальне обладнання, пропонує цілий спектр послуг з освітлення спортивних об'єктів різних розмірів.

Подивитися фото зі спортивних об'єктів на яких встановлено освітлювальне обладнання можна в розділі Галерея.

Для прорахунку вартості робіт по освітленню закритого спортивного залу або відкритого вуличного майданчика - звертайтеся до менеджерів компанії.

Поділися з друзями: