Кошик:Loading...
+38‎‎-066-707-90-07

Pole dance - спорт або танець з пікантним підтекстом?

Pole dance - спорт або танець з пікантним підтекстом?

Краса, легкість, грація, можна підібрати ще не один десяток епітетів, щоб описати дійство під назвою pole dance (пол денс). З цим напрямком пов'язано дуже багато стереотипів, які тільки частково правдиві. Будемо розбиратися, що ж таке pole dance, його переваги і недоліки, які з фактів є правдою, а які - вигадкою, а також розповімо кілька секретів початківцям танцівницям.

Що таке pole dance?
Pole dance - це вид спорту, різновид танцю, елементи якого виконуються на пілоні (жердині). Напрямок має кілька назв: танець на пілоні, Шестова акробатика, пілони танець. Також pole dance має два напрямки: перший - це артистичне або спортивне (sport dance) і естрадне. Перший варіант - це професійні заняття з подальшою участю в змаганнях під егідою Міжнародної федерації пілонного спорту (IPSF), другий варіант - це розваги (циркові постановки, танцювальні уявлення і ін.). Нічого спільного зі стриптизом, pole dance, в класичному варіанті, не має, проте майстерність і навички спорту, доповнені елементами спокуси, застосовують в сфері еротичного танцю і називаються Exotic Pole Dance.

Pole dance - спорт або танець з пікантним підтекстом?

Вирушаючи на заняття на пілоні потрібно підготуватися до дуже важкого процесу, адже в процесі тренувань доведеться освоювати відразу три спортивні дисципліни, а саме: хореографію, спортивну гімнастику (більше про спортивної гімнастики в статті "Історія спортивної гімнастики") і акробатику. Тренування куди простіше і легше даються тим, хто вже має фізичну підготовку, новачкам же ж доведеться багато часу проводити за підготовкою свого тіла.

Переваги та недоліки танців на пілоні
Розглядаючи pole dance з позитивного боку можна з упевненістю заявити, що фізичному навантаженні на організм, він не поступається силових тренувань. Програма занять складена таким чином, що в процесі розвиваються всі частини тіла: прес, руки, ноги, сідниці, спина. Пілони танець спрямований на розвиток гнучкості, витривалості, координації і спритності.

Висока інтенсивність занять сприяє і зниження ваги. Так, що танці на пілоні - відмінний варіант позбутися зайвих кілограмів і обзавестися підтягнутою формою тіла.

Pole dance - спорт або танець з пікантним підтекстом?

Музичний супровід під час занять сприяє розвитку почуття ритму, що позитивно позначиться і під час звичайного танцю.

Танці на пілоні - напрямок, який здатний відкрити абсолютно нові відчуття себе, своєї привабливості, впевненості і сексуальності.

Безумовним плюсом є і той факт, що заняття доступні для всіх бажаючих, незалежно від їх віку та ваги. Не вірите - ми теж не вірили, поки не написали в пошуку YouTube запит "Pole dance" і виявили, що за кількістю переглядів лідирує наша українська дівчинка - Емілі Москаленко, її виступ в 8-річному віці зібрало понад 93 мільйонів переглядів!

А слідом за нею виступ 27-річної Емми Хаслем з більш ніж 57 мільйонами переглядів - дівчата танцівниці з розміром плюс сайз. Картинка, відео відобразилася, але при натисканні - побачите відео.

Негативною стороною танців на пілоні є високий ступінь травматизму: вивихи, розтягнення, синці і падіння, на жаль, неминучі, особливо на початку. Щоб подолати цей період необхідно запастися терпінням і допоміжними засобами для відновлення.

Міфи про танці на пілоні
Танцівниці займаються тільки в білизні - немає. На заняття приходять в зручною, комфортною і еластичною формі, спортивний топ і шорти - відмінний варіант. Для підлогу денсу важливо, щоб ноги, живіт і руки стикалися з пілоном, отже - вони повинні бути або оголені, або форма повинна бути з нековзкого матеріалу.

Pole dance - спорт або танець з пікантним підтекстом?

Танцювати доведеться на підборах - і так, і ні. Новачки спочатку займаються босоніж, а вже далі, за бажанням, можуть обзавестися спеціальною взуття на підборах. Відмітна особливість взуття для пол денсу від повсякденних босоніжок або туфель полягає в матеріалі підошви, вона володіє антиковзаючою поверхнею, і в підйомі, який знижує навантаження на ноги.

Регулярні заняття зроблять тіло струнким - не зовсім. Систематичне відвідування тренувань безумовно стане причиною зниження ваги, проте без дотримання режиму харчування і відпочинку - фактичний результат може істотно відрізнятися від очікуваного.

Тренуватися потрібно без застосування будь-яких засобів для рук - немає. Якщо в засобах проти ковзання є необхідність, наприклад, підвищену пітливість рук, то використовувати кошти потрібно. Навіть під час змагань професійним спортсменам дозволяється використовувати ряд засобів, які забезпечують більшу безпеку під час виступу. Тренер, який забороняє, аргументуючи тим, що руки повинні звикати - може завдати великої шкоди організму тренується. Між іншим, новачкам і любителям рекомендується взагалі обзавестися спеціальними рукавичками, які вбережуть ручки від мозолів і забезпечать кращу зчеплення з пілоном.

Pole dance - заняття споконвічно жіноче - немає, чоловіки теж зустрічаються серед учнів.

Pole dance - спорт або танець з пікантним підтекстом?

Кілька рекомендацій для новачків

  1. Не варто боятися починати, в цьому виді спорту немає нічого поганого або ганебного. Нові відкриття зможуть привнести нові фарби в повсякденне життя і змінити докучливий сірий колір буденності на яскраві насичені кольори.
  2. Результат наздожене тільки тих, хто буде регулярно і ретельно займатися. Ідеальний варіант: фітнес-розминка перед кожним заняттям і відвідування тренувань 2-3 рази на тиждень, краще звичайно 3.
  3. Невдачі - це шлях до успіху! Навіть перший млинець завжди комом, не кажучи вже і настільки технічно складному занятті, як танець на пілоні. Будуть падіння, деякі елементи не будуть коритися, але головне - не здаватися!
  4. Дуже важливо пам'ятати всім початківцям - тренуватися стоїть на 2 сторони, на праву і ліву. Найчастіша помилка - давати навантаження на сторону пишучої руки, а другий давати прохолоджуватися. В результаті одна сторона придбає красивий рельєф, а друга буде мати куди менш привабливі параметри. Рівномірний розподіл навантаження позбавить від таких казусів до того ж ще й поліпшить координацію і моторику.
  5. Відчуття своєї привабливості залежить не тільки від техніки виконання рухів на пілоні, а й зовнішнього вигляду. Тому все танцівниці дуже трепетно ​​ставляться до своєї шкіри. Правильний догляд не тільки додасть їй здоровий і красивий вигляд, але і допоможе в боротьбі з розтяжками на шкірі, так що не варто забувати піклуватися про неї.

Озброївшись знаннями про танці на пілоні і мужністю - сміливо вирушайте на заняття і відкрийте в собі світ неймовірної краси і грації!

Автор: Христина Рідкоус.

Поділися з друзями: