Один з найбільш затребуваних і бажаних подарунків в наш час - емоції. Звичайно, для багатьох прийнятним буде варіант і з грошима, але - це банально, буденно і зовсім не оригінально. Поміркувавши, можна обрати емоції зі спортивним нахилом - це і користь для тіла і море вражень. Як варіант, пропонуємо розглянути - гру у великий теніс. А ось, як правильно обрати, де буде комфортніше грати починаючому гравцеві, які тонкощі і нюанси варто врахувати - читаємо!
Чому абонемент на гру - хороший вибір?
Гра в теніс - це не тільки хороший подарунок, але і відмінний варіант занять спортом і хоббі. З точки зору здоров'я, теніс, має ряд плюсів:
- сприяє схудненню. В середньому за матч, а це 2-4 сети, тенісисти пробігають від 3 до 7 км і задіюю всі групи м'язів.
- покращує роботу серцево-судинної системи
- підвищує витривалість
- сприяє розвитку стратегічного мислення
- знімає стрес і дарує позитивні емоції.
Варто також відзначити, що естетично, великий теніс, дуже красивий вид спорту.
Більше інформації про теніс можна прочитати в статті "16 цікавих фактів про теніс".
Тенісний корт з поліуретановим покриттям. Альбом з фотографіями об'єкта подивитися можна тут.
Як правильно обрати тенісний корт новачкам
Компанія "Спорт Світ" не з чуток знає про всі секрети, які ховаються за ігровим майданчиком. Ось уже 25 років ми будуємо тенісні корти по всій Україні і виготовляємо обладнання для них, тому розповімо все з власного досвіду!
Невеликий лікнеп по видам кортів
Найпоширеніших варіантів всього 4. Відрізняються вони видами покриття:
- поліуретанове
- штучна трава
- грунтове
- акрилове
Детальніше про тенісних кортах, їх покриттях і особливості - тут.
Порада № 1. Обираючи тенісний майданчик - уточніть тип покриття. Новачкам буде легше і простіше грати на полі з поліуретановим, грунтовим покриттям або штучна трава. Акрилове покриття або, як його ще називають, Хард - жорстке, відповідно, і навантаження на організм буде найбільшим.
Тенісний корт з покриттям штучна трава. Альбом з фотографіями об'єкта подивитися можна тут.
Порада №2. Поцікавтеся, а краще сходіть і подивіться на стан ігрової поверхні. Тріщини, потертості та інші пошкодження ігрової зони можуть стати причиною травматизму. Відсутня місцями або пошкоджена розмітка - сигнал до того, що корт в дуже жалюгідному стані і під візуально рівною поверхнею можуть ховатися ями, западини, в які можуть стати причиною вивихів і падінь.
Порада №3. Зверніть увагу і на розташування вуличного корту, ігрові зони повинні бути з півночі і південь, таким чином сонце не буде сліпити. Якщо корт розташований зі сходу на захід, то хорошої гри не вийде.
Порада №4. Після дощу з хорошого корту вода стікає в спеціальні жолоби і не застоюється на ігровій поверхні, так як, згідно зі стандартом, корт повинен бути трохи вище рівня ландшафту і розташованим під кутом.
Тенісний корт з грунтовим покриттям. Альбом з фотографіями об'єкта подивитися можна тут.
Порада №5. Почитайте інформацію про майбутнього інструктора, але не на сайті клубу, а в інтернеті. Про професійних тенісистів можна знайти дуже багато інформації про їх ігри, досягнення і сертифікати на навчання.
Порада №6. Поцікавтеся наявністю медпункту, в процесі гри можливі падіння, а необроблені рани можуть дуже сильно зіпсувати враження. Якщо в клубі немає медсестри - візьміть з собою мінімальну аптечку: перекис (або інше дезінфікуючий засіб), вату, бинт, лейкопластир.
Далі слід подбати про форму і спортивний інвентар.
Порада №7. Форма повинна бути зручною, не сковувати рухів і добре тягнутися, в іншому випадку може статися неприємний конфуз. У холодну пору року ігри проходять на закритих майданчиках, які опалюються. Якщо сумніваєтеся в наявності опалення - треба запитати у адміністратора. Упевнившись в комфортному температурному режимі - підбирайте одяг. На закритих майданчиках, куди не проникають сонячні промені, слід використовувати спеціальні пов'язки для волосся, щоб вони в процесі гри вони не заважали. У сонячну погоду варто віддати перевагу козирку, він і волосся притримає і прикриє очі від прямих сонячних променів.
Тенісний корт з акриловим покриттям. Альбом з фотографіями об'єкта подивитися можна тут.
Порада №8. Взуття - дуже важливий елемент. Виходити на корт варто в кросівках з товстою підошвою і високим бортом. В обов'язковому порядку кросівки повинні мати амортизирующую підошву. Висока підошва з амортизаторами знизить навантаження на опорно-руховий апарат, а високий борт захистити суглоби від травм.
Порада №9. Ракетка. Вирушаючи перший раз на тенісний корт - не варто бігати по спортивних магазинах або перевертати інтернет в пошуках тенісної ракетки. Купувати її варто вже тоді, коли буде прийнято рішення про регулярні заняття. А на перших заняттях можна скористатися послугами оренди.
Порада №10. М'яч. Спортивні клуби маю в арсеналі достатню кількість м'ячів, проте, якщо хочеться грати зі своїм, то вибір повинен зупинитися тільки на професійних моделях.
Великий теніс - захоплююча гра і може захопити і закохати в себе з першого заняття. Але, найважливішим залишається завжди перше враження і воно повинно бути позитивним, навіть якщо виявиться, що теніс - це не той вид спорту до якого лежить душа. Тому, уважно вивчайте всю інформацію і відкрийте для себе щось нове!
Автор: Крістіна Рідкоус.