Кошик:Loading...
+38‎‎-050-948-94-80

Покриття спортивного майданчика

Покриття спортивного майданчика
Переглянути всі фото з об'єкту можна тут.

Компанія "Спорт Світ" здійснює установку різних видів спортивних покриттів "під ключ" для вуличних ігрових майданчиків і спортивних залів. Подивитися фотозвіти з побудованих об'єктів можна в Галереї. Компанією використовуються лише перевірені матеріали, якість яких відповідає міжнародним вимогам. Ознайомитися з процесом будівництва спортивного об'єкту можна тут.

Покриття спортивного майданчика - один з найважливіших елементів будь-якої спортивної споруди. Залежно від виду спорту і розташування ігрового поля, в залі або на вулиці, використовують різні види покриття:

Поліуретанові покриття - гандбол, волейбол, теніс, міні-футбол, баскетбол, велоспорт, дитячі спортивні комплекси, ігрові кімнати, учнівські спортзали, тренажерні зали і занять аеробікою, фітнесом, шейпінгом.
Штучна трава - теніс, міні-футбол, бадмінтон, баскетбол, волейбол, гольф.
Спортивний паркет - баскетбол, волейбол, гандбол, теніс, сквош, спортивні зали в школах, університетах та дитячих садках, залах для занять фітнесом, гімнастикою, атлетикою, йогою, єдиноборствами, танцювальні студії, сцени.
Грунтове покриття - міні-футбол, баскетбол, волейбол, теніс.
Акрилове наливне - велоспорт, теніс, гандбол, волейбол, баскетбол, легка атлетика.
Рулонне ПВХ - універсальне покриття для закритих приміщень.

Покриття спортивного майданчика
Переглянути всі фото з об'єкту можна тут.

Поліуретанові покриття - одношарове безшовне синтетичне покриття, товщиною 10 мм використовується для ігрових видів спорту. На даному етапі розвитку індустрії - найпопулярніший і комфортний вид покриття.

Поліуретанові (гумове) покриття - чорна або кольорова (гумова) крихта великої фракції, яка в ході робіт змішується зі спеціальним сполучною речовиною. Укладається спеціальним укладальником або вручну на попередньо підготовлену основу (бетон або асфальт).

Переваги поліуретанового покриття:

  • відсутність швів на поверхні, що дає можливість зробити рівну поверхню без будь-яких виступів і зазорів;
  • водопроникна система, яка не затримує вологу всередині і перешкоджає гниттю;
  • синтетичний склад перешкоджає життя комах всередині покриття, які могли б зруйнувати структуру і зменшити термін експлуатації;
  • стійкість до температурних перепадів від -30°С до +50°С, без шкоди технічним характеристикам: не вицвітає, не вигоряє, не ламається при замерзанні.

Покриття спортивного майданчика
Переглянути всі фото з об'єкту можна тут.

Спортивний паркет - покриття із застосуванням натуральної деревини, закріпленої за допомогою системи лаг або амортизаційної подушки. Для виготовлення спортивного паркету використовують породи таких дерев, як: гевея, клен, дуб, бук, ясен, береза. Найчастіше паркет, виготовлений з гевеї встановлюють в залах для занять важкою атлетикою, так як в складі присутній каучук, який витримує високі навантаження спортсменів під час тренувань і змагань. Залежно від цільового призначення залу, деревина обробляється спеціальними розчинами, маслами або воском.

Переваги спортивного паркету:

  • екологічність використовуваних матеріалів;
  • амортизаційні властивості покриття дозволяють гравцям комфортно і безпечно переміщатися по полю;
  • стійкість покриття до вологи;
  • тривалий термін експлуатації, навіть в умовах активного використання;
  • низький рівень шуму при ударах м'яча об поверхню, так як покриття має звукопоглинальні властивості;
  • оброблене розчином, маслом або воском покриття запобігає процес гниття і життя комах;
  • правильно встановлене покриття зменшує навантаження на опорно-руховий апарат спортсменів і знижує ризик травматизму.

Структура спортивного паркету:

1. тришаровий спортивний паркет (2250 х 190 х 16 мм)
- верхній шар товщиною 5,1 мм
- зносостійкий спортивний лак - 9 шарів
2. багатошарові енергопоглинаючі дерев'яний лаги
3. тришарова енергопоглинаюча лага

Покриття спортивного майданчика
Переглянути всі фото з об'єкту можна тут.

Покриття штучна трава - синтетичний килим з ворсом однакової довжини. Що стосується ігрових видів спорту - є самим м'яким і найповільнішим, щодо відскоку м'яча.

Переваги покриття штучна трава:

  • м'якість покриття - знижує навантаження на хребет, суглоби і ноги гравця, а також дозволяє гравцям м'яко і легко переміщатися по полю;
  • можливість регулювання відскоку м'яча (від повільного до дуже швидкого);
  • можливість повороту і ковзання;
  • стійкість до температурних перепадів від -30°С до +50°С, без шкоди технічним характеристикам: не вицвітає, не вигоряє, не ламається при замерзанні;
  • висока пропускна здатність води, до 60 л/ хв;
  • висока зносостійкість, довговічність і надійність експлуатація, тривалість експлуатації покриття "штучна трава", за умови правильного догляду, - 10-15 років.

Штучна трава ділиться на 3 види: засипну, напівзасипну і не засипну. Відмінність між трьома видами - довжина і щільність ворсу.
Найкращими якостями володіють поля з засипним шаром кварцового піску і гумової крихти: вони м'які, еластичні, відрізняються гарним ковзанням, комфортністю і безпекою гри. Засипне покриття штучної трави дозволяє максимально варіювати швидкість відскоку м'яча і уникнути опіку шкіри спортсмена при падінні на газон.
Всі вони мають вбудовану розмітку і можуть відрізнятися різноманітними колірними варіаціями. Найпопулярнішими кольорами є теракотовий і зелений.

При виборі трави для конкретного майданчика потрібно, в першу чергу, орієнтуватися на висоту ворсу:

  • Ворс 5-6 мм: трава висотою 5-6 мм найчастіше виготовляють для декоративного використання. Штучне покриття дуже високої щільності з ворсом 5-6 мм також може бути призначене для green зони в гольфі, в рідкісних випадках штучну траву з ворсом такої висоти використовують для тенісних кортів. Ці покриття не засипні, тобто не набиваються кварцовим піском.
  • Ворс 10-20 мм: така трава йде для тенісних кортів, покриття з ворсом висотою 20 мм з поліетиленового волокна годиться і для універсального спортивного майданчика. Засипається кварцовим піском.
  • Ворс 35-40 мм: оптимальний вибір для універсального спортивного майданчика, шкільного стадіону, міні-футбольного поля. Штучна трава з ворсом 40 мм годиться і для футбольного поля, як бюджетний варіант, якщо там не планується проведення будь-яких офіційних змагань. Покриття 35 мм висотою може бути засипано лише кварцовим піском, а при висоті ворсу 40 мм і вище штучна трава засипається спочатку піском, а потім гумовим гранулятом.
  • Ворс 50-60 мм: трава, призначена для футболу, американського футболу, регбі. Змагання високого рівня проводять тільки на полях з травою, ворс у якій 60 мм.
  • Ворс 65-70 мм: призначення такої трави - американський футбол, регбі, футбол.

Покриття спортивного майданчика
Переглянути всі фото з об'єкту можна тут.

Грунтове покриття - є найповільнішим типом, щодо відскоку м'яча. Але є один нюанс - це непередбачуваність відскоку м'яча. Але і це можна виправити за допомогою високоякісного матеріалу і доглядом за ігровою зоною.

Переваги грунтового покриття:

  • найвагоміше - м'якість, це полегшить тренування спортсменам, так як при використанні цього покриття йде менше навантаження на хребет, суглоби і ноги.
  • повільність відскоку м'яча сприяє спокійній, розміреній грі собі на втіху, як для професіоналів, так і для любителів
  • в жарку пору року температура ігрового поля на 20% нижче, ніж у інших покриттів, що є важливою деталлю при активній грі.

При використанні даного виду покриття слід пам'ятати кілька важливих моментів:

  • наявність якісної системи поливу, тоді майданчик не буде пересихати, а дренаж буде вбирати зайву воду;
  • періодичне вирівнювання і при необхідності - досипанням;
  • очищення ліній розмітки.

Покриття спортивного майданчика
Переглянути всі фото з об'єкту можна тут.

Покриття на твердій основі (акриловому водному складі) або Хард - є найшвидшими і жорсткими, щодо відскоку м'яча.

Переваги покриття Хард:

  • хороший в експлуатації як на відкритих майданчиках, так і на закритих;
  • стабільний відскік м'яча, швидкість якого визначається в момент нанесення покриття. Також покриття Хард дозволяє встановити ступінь м'якості, за допомогою спеціальних пом'якшуючих шарів;
  • незалежно від кількості пом'якшуючих, поглинаючих ударів шарів, а їх може бути від 3 до 12, швидкість гри ніяк не зміниться;
  • стійкість до перепадів температур від -50°С до +50°С, без впливу на пружність і інші фізичні характеристики;
  • кліматична невразливість дасть можливість грати в будь-яку погоду, навіть після дощу можна сміливо виходити на поле, зігнавши воду за допомогою ролика для прибирання вологи;
  • тривалий термін експлуатації (перша реставрація та відновлення буде потрібно тільки через 7-10 років використання);
  • покриття не піддається впливу ультрафіолетових променів, стиранню і вицвітанню, що вбереже майданчик на довгі роки в первісному вигляді;
  • широкий вибір колірної гами, а також, за бажанням, можливість перефарбовування ігрового поля;
  • матове покриття, яке повністю виключає можливість ковзання і світлових відблисків.

Але, як і всі речі має свої недоліки. Їх, на щастя, не багато:

  • твердість покриття впливає на травматизм;
  • рівень комфортності нижче ніж у майданчиків з поліуретановим покриттям, що тягне за собою додаткове навантаження на хребет, суглоби і ноги гравців.
  • в зв'язку з великими перепадами температур, можливо, розтріскування асфальтових і бетонних підстав і як наслідок порушується верхній шар покриття. Реконструкція такого покриття - дорога.

Хард наноситься на асфальтові, бетонні, дерев'яні підстави, а також регуполові підкладки.
Найчастіше, для розмежування ігрового поля використовують покриття з двох кольорів. Краще обирати більш приглушені, спокійні тони - вони не б'ють в очі і на контрасті простіше стежити за м'ячиком. Кольори, яким частіше віддають переваги: ​​червоний, блакитний, зелений, темно-зелений, світло-зелений.

На своїх спортивних об'єктах компанія "Спорт Світ" безліч разів застосовувала кожен з видів покриття. Подивитися результати роботи компанії можна в розділі Галерея. Для більш докладної інформації про терміни, ціни та умови доставки - звертайтеся до менеджерів компанії.

Поділися з друзями: