Відомий факт, що біг позитивно впливає на загальний стан організму, а також сприяє схудненню. Але, що ж робити тим, хто не може бігати в силу фізичних даних або віку? Перестати сумувати і зайнятися спортивною ходьбою, яка має цілий ряд плюсів.
Переваги спортивної ходьби:
- підходить для всіх вікових категорій, тому що не вимагає швидкого темпу пересування та великого силового навантаження, а також удар стопи об поверхню значно нижче в порівнянні з бігом;
- позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи, збільшуючи циркуляцію крові в організмі. Дослідження показують, що регулярні тренування допоможуть знизити практично до 50% ризик розвитку серцевих захворювання;
- покращує роботу дихальної системи, насичуючи організм киснем;
- позитивно впливає на м'язовий тонус тіла, в процесі тренування задіяні практично всі м'язи;
- зниження ваги - регулярні тренування дозволяють не тільки спалювати зайві калорії, а й підтримувати тіло в хорошій фізичній формі;
- хороший антистрес, як і будь-який вид спорту допомагає відволіктися від життєвих негараздів і "перезавантажити" мозок.
Види спортивної ходьби:
- Ходьба в повільному темпі. Розрахована для новачків та охочих оздоровитися. За 1 хвилину спортсмен робить 80 кроків. За 30 хвилин тренування долається відстань в 1 км.
- Ходьба в середньому темпі. Розрахована на трохи підготовлених людей, що займаалися колись спортом. Швидкість пересування вже 120 кроків за 1 хвилину, скорочуючи подолання відстані в 1 км до 13-15 хвилин.
- Спортивна ходьба. Цей вид використовується спортсменами для тренувань і змагань. У порівнянні з попередніми видами куди швидше - 150 кроків за хвилину. Іншими словами за 1 годину спортсмен проходить близько 7 км.
- Ходьба в швидкому темпі. Більш інтенсивний вид тренування розрахований виключно на підготовлений організм. Швидкість пересування спортсменів доходить до 12 км на годину.
- Скандинавська спортивна ходьба. Різновид дисципліни, яку розробили фінські лижники, щоб в міжсезоння не втратити форму. Згодом, вчені провели дослідження і з'ясували, що ходьба з палицями (візуально схожими на лижні), допомагає ефективно відновлювати організм, який постраждав в результаті фізичних травм і боротися з ожирінням (за рахунок наявності палиць задіяні 90% м'язів тіла, спалювання зайвих калорій при регулярних тренуваннях збільшується до 20-25%, відповідно і процес схуднення проходить швидше).
Прийшовши на спортивний стадіон або в парк коштує зробити невелику розминку і розтяжку, а потім вже приступати до ходьби. Новачкам варто починати з ходьби в повільній або середньому темпі, проходячи невеликі дистанції в 3-4 км щодня. Після проходження початкового етапу (близько 2-х тижнів) можна збільшувати дистанцію на 1 км в тиждень.
Через місяць-два можна перейти на більш швидкий темп. Рекомендоване відстань - 50 км на тиждень для чоловіків і 40 км для жінок. Досягнувши певних результатів в тренуваннях можна збільшити навантаження на організм скориставшись утяжелителями для рук, ніг або надівши спеціальний жилет.
Правила спортивної ходьби:
- Постава повинна бути рівною, без прогинів та нахилів, але при цьому не сильно напружена.
- Контакт з поверхнею повинен бути постійним. Іншими словами поки нога, яка попереду не торкнеться поверхні, ногу ззаду відривати не можна. Швидкість і довжина кожного кроку повинна бути однаковою, а поштовх задньої ноги - сильним.
- Роблячи крок, передня нога в момент перетину з другою ногою повинна бути абсолютно рівною.
- Руки повинні бути зігнуті в ліктях і рухатися.
- Дихати під час спортивної ходьби потрібно тільки носом. Ритм дихання та ритм кроків повинні бути синхронні. Якщо почати дихати ротом, то витратите більше сил, а ефекту буде менше. А в холодну пору року можна ще й захворіти.
Одяг і взуття
Спеціальну форму для спортивної ходьби купувати не варто, підійде будь-який зручний для занять костюм, який не обмежує руху. А ось взуття необхідно підбирати ретельно, адже надягаючи на тренування не підходить взуття Ви не тільки не досягнете бажаного результату, але і можете нажити проблем зі здоров'ям. Стосується це не тільки мозолів і хворобливих відчуттів в спині, але і більш серйозними - плоскостопості і варикоз.
Підошва кросівок повинні бути щільною, але при цьому гнучкою і мати високі амортизаційними властивостями. Задник повинен бути достатньо високим і жорстким, фіксуючи голеностоп в правильному положенні.
Полегшені кросівки на тонкій підошві не годяться для занять спортивною ходьбою. Висока інтенсивність навантаження на стопу під час тренування стануть причиною неприємних і больових відчуттів. А під час тренувань в лісі або парку нога починає болісно реагувати на камені і нерівності.
Спортивна ходьба - це хороший варіант спортивних тренувань. Зібравши навколо себе однодумців це може бути не тільки корисним дозвіллям, але ще і веселим.
Автор: Крістіна Рідкоус.