Кошик:Loading...
+38‎‎-050-948-94-80

Тенісні корти

Тенісні корти

Теніс або великий теніс - парна гра, яка отримала нову офіційну назву лаун-теніс. Існує ще один відомий вид гри, який популярний у вузькому колі справжніх шанувальників традицій французького вищого суспільства - реал-теніс, який еволюціонував з гри же-де-пом.

У нашому суспільстві, та й у всьому світі, популярністю користується лаун-теніс, який є олімпійським видом спорту, що пояснює причини будівництва тенісних кортів відповідно до вимог Міжнародної федерації тенісу. Для ігор, тренувань і змагань потрібно прямокутна ділянка завдовжки 23,75 м і шириною 8,23 м для одиночної гри і 10,97 м для парної гри з обов'язковими бічними забігами шириною 3,6 м і довжиною 6,4 м.

Тенісні корти

Для поділу ігрового поля на зони використовують розмітку та спортивне обладнання: стійки для тенісу та сітку. Під час змагань і професійних занять використовують класичні стійки для тенісу з пристосуванням натягу троса. Для аматорських ігор можуть використовувати прості або універсальні стійки. Універсальними стійками вважають ті, які розраховані на декілька видів спорту: волейболу, бадмінтону та тенісу. Детальніше про будівництво універсальних майданчиків і варіантах комплектації обладнанням дізнатись можна тут.
Для проведення змагань тенісні корти повинні бути обладнані вишкою для судді і трибунами для глядачів.

Додатково встановлюють огорожу і освітлення тенісних кортів. Кожен з напрямків має свої особливості і вимоги. Ознайомитися з застосовуваними матеріалами і обладнанням для огорожі і освітлення тенісних кортів можна в розділах присвячених напрямкам.

Тенісні корти

Також можливе будівництво споруд для тенісних кортів, які дозволяють проводити тренування і змагання в холодну пору року. Існує 2 види конструкцій: повітряноопорні і каркасно-тентові. Детальну інформацію про кожен із видів можна знайти в однойменних розділах сайту.

Одним з найбільш важливих аспектів комфортної гри в теніс виступає - покриття тенісного корту. Найпопулярніші і поширені види покриттів - це поліуретанове і штучна трава, обумовлено це універсальністю покриття. Також існує ще два види покриттів - грунтове і акрилове, більш відоме як Хард. Це список з 4-х видів, які застосовуються в нашому суспільстві, але в сфері будівництва тенісних кортів зустрічаються ще і трав'яні, килимові, бетонні, паркетні, асфальтні та дерев'яні. Ці види є нішевими і не настільки популярними і комфортними, а деякі дуже дорогі і ресурсовитратні, з точки зору догляду та утримання корту.

Тенісні корти

Корт з поліуретановим покриттям.
Тенісний корт на основі поліуретанового покриття здебільшого розрахований для початківців тенісистів. Даний вид тенісного корту застосовується в дитячих і навчальних тенісних клубах.

З усіх покриттів, поліуретанове, вважається найбезпечнішим і має низький показник травматизму. Подібний результат досягнутий за рахунок хороших ортопедичних характеристик, які знижують навантаження на опорно-руховий апарат, і високої амортизації, яка дозволяє м'яко, а головне легко пересуватися по ігровому полю, що дозволяє новачкам і любителям тенісу зосередити увагу на тренерських і інструкторських настановах.

Ознайомитися з перевагами, недоліками і правилами догляду за поліуретановим покриттям можна тут.

Тенісні корти

Корт з покриттям штучна трава.
Синтетичний килим з ворсом однакової довжини, є найпоширенішим і затребуваним видом покриття. Відносно відскоку м'яча - найбільш м'який і найповільніший. Дане покриття розраховане на професійні тренування, змагання та міжнародні турніри з тенісу. Тенісні корти з покриттям штучна трава діляться на 3 види: засипні, напівзасипні і не засипні. Відмінність між трьома видами - довжина і щільність ворсу і як наслідок різні техніки гри.

Найкращими якостями володіють тенісні корти з засипним шаром кварцового піску: вони м'які, еластичні, відрізняються гарним ковзанням, комфортністю і безпекою гри. Засипне покриття штучної трави дозволяє максимально варіювати швидкість відскоку м'яча і уникнути опіку шкіри спортсмена при падінні на газон.

Незважаючи на те, що штучна трава здебільшого зеленого кольору, для будівництва тенісного корту найчастіше застосовується поєднання 2-х кольорів: теракотового для ігрового поля і зеленого для забігів.

Ознайомитися з перевагами, недоліками і правилами догляду за покриттям штучна трава можна тут.

Тенісні корти

Корт з ґрунтовим покриттям.
Тенісні корти з ґрунтовим покриттям є повільним типом, щодо відскоку м'яча, менше травмонебезпечними і порівняно не дорогими. Особливість даного покриття - непередбачуваність відскоку м'яча, яку можна виправити за допомогою високоякісного матеріалу і правильним доглядом за ігровою зоною. Що стосується переваг, то ґрунтовий тенісний корт володіє такими:

  • найвагоміша - м'якість, це полегшить тренування спортсменам, так як при використанні цього покриття менше навантаження на хребет, суглоби і ноги.
  • повільний відскік м'яча сприяє спокійним, розміреним грі собі на втіху, як для професіоналів, так і для любителів
  • в жарку пору року температура ігрового поля на 20% нижче, ніж у інших покриттів, що є важливою деталлю при активній грі.

Перед будівництвом грунтового корту варто врахувати, що він вимагає певного догляду, а саме:

  • наявність якісної системи поливу, тоді корт не буде пересихати, а дренаж буде вбирати зайву воду;
  • періодичного вирівнювання і при необхідності - досипанням;
  • очищення ліній розмітки.

Тенісні корти

Корти на акриловому водному складі (твердій основі) або Хард.
Тенісні корти з акриловим покриттям є найшвидшими і жорсткими, щодо відскоку м'яча. При будівництві можна встановити ступінь м'якості в залежності від уподобань гравців, за допомогою спеціальних пом'якшуючих шарів.

Наноситься на асфальтові, бетонні, дерев'яні підстави, а також регуполові підкладки.

Найчастіше, для розмежування ігрового поля використовують покриття з двох кольорів. Краще обирати більш приглушені, спокійні тони - вони не б'ють в очі і на контрасті простіше стежити за м'ячиком. Кольори, яким частіше віддають переваги: ​​червоний, блакитний, зелений, темно-зелений, світло-зелений.

Корти з покриттям Хард мають цілий ряд переваг:

  • хороший в експлуатації як на відкритих, так і на закритих майданчиках;
  • стабільний відскік м'яча, швидкість якого визначається в момент нанесення покриття;
  • незалежно від кількості пом'якшуючих, поглинаючих ударів шарів, а їх може бути від 3 до 12, швидкість гри ніяк не зміниться;
  • стійкість до перепадів температур від -50°С до +50°С, без негативного впливу на пружність і інші фізичні характеристики;
  • кліматична невразливість дасть можливість грати в будь-яку погоду, навіть після дощу можна сміливо виходити на поле, зігнавши воду за допомогою ролика для прибирання вологи;
  • тривалий термін експлуатації (перша реставрація та відновлення буде потрібно тільки через 7-10 років використання за умови дотримання правил експлуатації);
  • покриття не піддається впливу ультрафіолетових променів, стирання і вицвітання, що вбереже корт на довгі роки в первісному вигляді;
  • широкий вибір колірної гами, а також - за бажанням, можливість подальшої зміни колірної гами ігрового поля;
  • матове покриття, яке повністю виключає можливість ковзання і світлових відблисків.

Але, як і всі речі, акрилове покриття, має свої недоліки. Їх, на щастя, не багато:

  • твердості покриття впливає на травматизм;
  • рівень комфортності нижче ніж у грунтових кортів, що тягне за собою додаткове навантаження на хребет, суглоби і ноги гравця;
  • в зв'язку з великими перепадами температур, можливо, розтріскування асфальтових і бетонних підстав і як наслідок порушується саме покриття. Реконструкція такого покриття - дорога.

Тенісні корти

Будівництво тенісних кортів здійснюється професійною командою компанії "Спорт Світ", які займаються підготовкою майданчику, укладають покриття і встановлюють спортивне обладнання. Детальна інформація щодо монтажу спортивного обладнання тут.

Фотозвіти з будівельних об'єктів різних типів і модифікацій можна знайти в Галереї. За детальною консультацією щодо підбору найбільш відповідного покриття для гри в теніс та з питань будівництва тенісних кортів звертайтеся до менеджерів компанії за телефонами вказаними в контактах.

Поділися з друзями: